Zróbmy z tego mangę! Czyli wszystko da się przerobić na komiks

1 listopada 2017

Ostatni wpis z japońskimi okładkami zagranicznych książek spodobał się wam na tyle, że postanowiłam pójść o krok dalej i udowodnić, że każda sprowadzona z zachodu historia nadaje się na mangę. Dzisiaj przynoszę wam obrazkowy przegląd mangowych adaptacji zachodnich powieści, filmów i seriali. No bo czemu by nie?

Tysiunc pińcet wersji Jane Eyre

Gdzie te czasy, kiedy wszystkie bohaterki shojo miały oczy jak po ostrym ćpaniu…

 

Duma i Uprzedzenie

duma i uprzedzenie

duma i uprzedzenie

Rozważna i romantyczna

Emma Jane Austen

emma manga

Sherlock BBC

sherlock manga

Rzymskie wakacje

rzymskie wakacja manga

rzymskie wakacje manga

Herkules Poirot

Agatha-Christie-Poirot-Manga-cover-2

Zbrodnia i kara

zbrodnia i kara manga

Wywiad z wampirem

wywiad z wampirem manga

OCZYWIŚCIE, że Star Wars, no bo heloł!

star wars manga

High School Musical

High School Musical mangahigh school musical manga

Les Miserables

Oczywiście istnieje również cała masa mangowo podobnych komiksów tworzonych poza Japonią. Nie chciałam zawierać ich w swoim zestawieniu, bo skupiałam się na prawdziwej mandze, ale w ramach ciekawostki dorzucam całą serię mangowych adaptacji literackiej klasyki tworzonej i wydawanej w USA, której twórcy zachęcają do używania ich w czasie lekcji w szkole. Osobiście uważam, że wszystkie okładki są paskudne 😉

amerykańskie mangi

 • Czy ja dobrze widzę Zbrodnię i Karę w wersji mangowej? *_*

  • Tak! W dodatku narysował ją sam bóg mangi Osamu Tezuka.

   • nie jestem jakiś super wielkim znawcą mang, bo właściwie w ogóle się na nich nie znam. mam tylko dwa pierwsze tomy Death Note’a, które dostałam od przyjaciółki na urodziny, bo akurat byłam w fali uwielbienia dla tej historii po obejrzeniu anime, ale ZBRODNIA I KARA!!!

 • O losie… Dla japońscy rysownicy chyba zbyt wiele przyglądali się żyrafom, rysując kobiety widoczne powyżej. Może to jakiś fetysz albo coś? A Raskolnikow jak żywy wyjęty z Mario albo innego Sonica.

 • Rob Krol

  w sumie nie dziwne skoro były wersje anime (przyznaje mocno specyficzne czasami jak moby dick w kosmosie czy monte christo w dalekiej przyszłości)literatury zarówno zachodniej jak i rodzimej japońskiej to i to też musiało trafić pod strzechy 🙂

 • Justyna Jakubowicz

  ciekawe czy anime też są z jane eyre czy dumy. w sumie to bym obejrzała

 • Nie przepadam za mangą, ale tę wersję „Scherlocka” chętnie bym przeczytała 🙂

  • Agnieszka Sz.

   Sherlock jest już do kupienia w polskiej wersji językowej. Cztery tomy chyba. Problem z tą manga jest taki, że to 1:1 sceny i dialogi z serialu BBC. Żadnej wartości dodanej. Mangowy Sherlock i Watson rysunkowo są całkiem fajnie narysowani i podobni do tych z serialu. Podobnie Mycroft. Pozostałe postacie np Molly czy inspektor Greg to mangowe tło niepodobne do nikogo.

 • Mr Klaudi

  Witam. Pytanie, czy Magdalena, mogłaby narysować dla mnie coś w stylu manga? Ale niestety pytam o darmową pomoc, bo nie mam jak zapłacić. Nie pracuję, bo mam stopień niepełno sprawności i nie mogę podjąć pracy. Piszę własne opowiadania, które mogły by być fajnymi komiksami manga. Próbowałem zrobić to samemu, ale… Kicha, mimo tego, że mam poradnik, nic mi nie wychodzi.

Podobne posty