Czytu Czytu #01 – „Milion Odsłon Tash”

13 września 2017

Szumiały o tym wierzby, miauczały koty, chodziły plotki, a w końcu jest – oficjalne potwierdzenie w postaci pierwszego odcinka. Przywitajcie Czytu Czytu – nasze najnowsze dziecko, czyli ten podcast o książkach, którego zawsze brakowało w eterze.

W pierwszym odcinku zapoznamy was wstępnie z formułą, którą chciałybyśmy rozwijać. Docelowo Czytu Czytu nie będzie jedynie audycją czysto recenzencką, choć na początek pozwalamy sobie właśnie na recenzencką rozgrzewkę. Chcemy dać wam podcast, który nie mówi tyle o książkach, co o czytaniu w ogóle, dlatego spodziewajcie się u nas nowości ze świata literackiego, omówień najnowszych aferek i wydarzeń związanych z branżą wydawniczą oraz długi rozmów o tym, co zaintersuje każdego bibliofilia. W każdym odcinku wszystkie pokrótce opowiemy, co aktualnie czytamy (segment Co mamy w torebce, bo wiadomo, że każda szanująca się kobieta, ma w niej przede wszystkim KSIĄŻKĘ), a w części głównej zajmiemy się naszym tematem odcinka – może to być analiza jakiegoś zjawiska czy motywu lub, tak jak w tym pilocie, dłuższa analiza konkretnej książki. A zaczynamy bardzo young adultowo – od Miliona Odsłon Tash!

Spis treści:

  • 00:00:07 – Kim jesteśmy i co tu robimy?
  • Co mamy w torebce:
  • 00:04:13 – „Cud chłopak”, R.J. Palacio
  • 00:12:59 – „Niebo jest nasze”, Brendan I. Koerner
  • 00:17:45 – „Tulipanowa gorączka”, Deborah Moggach
  • Temat odcinka:
  • 00:22:37 – „Milion odsłon Tash”, Kathryn Ormsbee

Czytu Czytu prowadzą:

Wersję audio do ściągnięcia znajdziecie na naszej postronie na Podsłuchane: http://www.podsluchane.pl/czytuczytu/podcast/001-milion-odslon-tash/

 

Koniecznie dajcie nam znać, jak wam się podobało, a po przesłuchaniu sprawdźcie nasze social media:

 

Podobne posty